25 Kas 2016

ZİLE'DE 24 KASIM “ÖĞRETMENLER GÜNÜ” KUTLAMALARI


24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlk tören İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.Daha sonra Saygı Duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Çelenk koyma törenine Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, Şube Müdürleri ile Okul/Kurum Müdürlerimiz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçemiz Dinçerler Lisesi öğretmenler günü münasebetiyle etkinlik hazırladı.Saray Sinemasındaki etkinliğe kaymakamımız Sayın Erdoğan Turan ERMİŞ, Kurum Amirleri, okul/kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve Zile´li vatandaşlarımız katıldı.

Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve Ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimiz için saygı duruşu yapıldı, ardından İstiklal Marşımız okunması, “15 Temmuz Demokrasi” konulu “Şehitlik Marşının” gösterimi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ’nin konuşması, İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan ERMİŞ’in konuşması, “Kardelenler Kara İnat Büyür” adlı Şiiri Neslihan BÜTÜNER tarafından okunması, Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına konuşma, Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizin yemin töreni, Öğretmen ve öğrenci caps gösterimi, Öğretmen adlı oratoryonun sunumu, “Biz Eylülde Açan Güz Çiçekleriyiz” adlı şiirin Talha BOZAK tarafından okunması,
Emekliye ayrılan öğretmenlerimiz adına Ahmet DOĞRU’nun konuşması, Meslek hayatlarını geride bırakan öğretmenlerimize hizmet şeref belgelerinin verilmesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü adına düzenlenen voleybol ve masa tenisi turnuvalarında 1,2 ve 3. Olan takımlara kupalarının verilmesi,
İlkokul, Ortaokul ve liseler arası, şiir, kompozisyon, resim ve kısa film dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, Mesleğinde otuz yılını dolduran öğretmenlere hediyelerinin verilmesi, Üstün Başarı Belgesi alan Öğretmenlerimize belgelerinin verilmesi ile 24 kasım Öğretmenler Günü kutlama programı sona erdi.

Hiç yorum yok: