17 Kas 2016

Zile Milli Eğitim Müdürlüğümüz Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülü Aldı


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak katıldığımız Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde (2015-2016) " Pratik Etkin Zümre" Projesi ile Kurumsal bazda BÖLGESEL ÖDÜLE layık görüldük.

Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında 4.sü düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında ödül başvuru raporlarının değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından saha ziyaretine kalma başarısı gösteren kurumlar belirlenmiştir. Bu kapsamda Türkiye geneli saha ziyaretine kalan 303 proje içerisinden İlçemizden 7 proje saha ziyaretine kalmış, bu projelerden 2´si ( Milli Eğitim Müdürlüğü "Pratik Etkin Zümre" , Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Canlı Yem") ödüle layık görülmüştür. Müdürlüğümüzün proje tabanlı çalışmaları, yenilikçiliğe verdiği önem ve vizyonu olarak belirlediği “Hayata hazır sağlıklı bireyler yetiştirmek için yenilikçi uygulamalarla üreten ve sürekli gelişen bir eğitim birlikteliği” nin sonucudur.

Pratik Etkin Zümre, " İlçemizde görev yapan sınıf öğretmenlerimizin hazırlanan çalışma planı doğrultusunda her dönemde birer gün ilçemizdeki diğer okullarda çalışmak için görevlendirilerek öğretmen değişim programı uygulanmasıdır.

Yapılacak bu çalışma neticesinde öğretmen ve öğrencilerimizin; oluşan hareketlilikle verimlik artışı ile eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve iyi uygulama ve örneklerin paylaşılması amaçlanmaktadır."

Ödüle layık görülen kurum listelerinin yayınlanmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ "Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Projelerin hazırlanmasında ve uygulanmasında büyük bir özveri ile çalışan, emek veren idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz." dedi.
🔁

Hiç yorum yok: