2 Kas 2016

ZİLE İÇME SUYU BARAJI TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI


2014 Yılında yaşanan kuraklık ile birlikte Zile Belediyesi ilçeye su temini konusunda çalışma başlattı. Bu kapsamda Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından Dere boğazı mevkiinde içme suyu barajı yapım çalışması hükümetimiz tarafından programa alındı. Barajımızda 8.300.000 m3su tutulacak. Gövde yüksekliği 68 metre her yıl 3600.000 m3 ilçemize ve 19 köye içme suyu verilecek, kalanı sulama suyu olarak kullanılacak.

Orman Ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr. Sayın Veysel Eroğlu bugün temel atma ve açılış töreninde bulunmak için Tokat'a geldiler.
Zile Dereboğazı İçme Suyu Barajı, temel atma töreni Zile'den canlı bağlantıyla sağlandı ve ulusal tv kanallarından canlı yayınlandı..

15 Temmuz 2018 yılında tamamlanacak olan dere boğazı içme suyu barajı Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun canlı bağlantısı ile temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan Belediye Başkanı’’ Lütfi Vidinel 2014 yılında ülkemizde yaşanan kuraklık ile birlikte ilçemizde ciddi anlamda bir su sıkıntısı yaşandı. Bu sıkıntının bir daha yaşanmaması adına ilçemize temiz su temini için çalışma başlattık. İnşallah 2050 yılına kadar burada inşa edilen içme suyu barajı sayesinde su sıkıntısı yaşanmayacak.

Sayın Bakanımıza, Tokat Milletvekillerine DSİ yetkililerine AK parti il ve ilçe teşkilatına teşekkür ediyorum. Ayrıca Başkan Vidinel Sayın Bakanım su gibi aziz olun.

Evvel den su akar Türk Bakar derlerdi . Şimdi su akıyor Türk yapıyor ve herkes görüyor.3 yıl önce ilçemizde 250 kuyudan sular çekilmişti size geldiğimde Zile Kerbela oldu. Bana yezid diyorlar, imdat demiştim. Allah sizden razı olsun. Hizmetiniz desteğiniz unutulmayacak diye ifadelerde bulundu , halkımıza hayırlı olsun’’

Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimiz; Celil Göçer, Coşkun Çakır, Zeyit Aslan, Yusuf Beyazıt, İstanbul Milletvekilimiz Harun Karaca, DSİ Genel Md. DSİ Bölge Md.DSİ İl Md. AK PARTİ İl ve İlçe Başkanımıza, tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.
"Durmak yok hizmetlere devam, hayırlı olsun Zile."

dedi.
Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ da ‘’Tokat’ı ve ilçelerini çok seviyorum Tokat’a her gelişimde müjdeler getirdim. Tokat ve ilçelerine 99 adet yatırım konusu gündeme aldık ve bunları gerçekleştirmenin gururunu yaşıyorum dedi.


Hiç yorum yok: