3 Kas 2016

Zile Devlet Hastanesi Kavşağında Korkunç Kaza


Mucur yüklü tır, sürücü kursu aracına arkadan çarptı. Korkunç kaza bugün saat 16.30 sıralarında Zile Devlet Hastanesi karşısında bulunan üst geçidin altında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bugün saat 16.30 sularında Zile’de faaliyet gösteren özel bir sürücü kursunda eğitmenlik yapan Yunus Öztürk, beraberindeki öğrencisine, kursa ait eğitim aracı ile söz konusu üst geçidin altında kendilerine ayrılmış alanda, park etme eğitimi veriyordu

Bu sırada Turhal’dan Zile Güzelbeyli köyündeki demiryolu şantiyesine mucur taşıyan 60 TS 200 plakalı TIR sürücüsü, kavşakta bulunan kırmızı ışığa riayet etmeyerek hızlı bir şekilde yoluna devam etmek istedi. Kavşaktaki tatlı viraja yüksek hızla girerek TIR’ın kontrolünü kaybeden sürücü, o esnada yolun en sağında park eğitimi yapan sürücü kursu aracına büyük bir şiddetle çarptı.

Çarpmanın etkisiyle paramparça olan sürücü kursu aracı yola savrulurken, TIR sürücüsü aracı halen durduramayarak yaklaşık 50 metre sonra orta refüjden atlayıp karşı şeride (Zile Fen Lisesi tarafına) geçti. Ters istikamette de bir süre sürüklenen TIR, Zile Fen Lisesi kavşağındaki trafik ışıklarının bulunduğu refüjden tekrar sağ şeride doğru atlayarak güçlükle refüjün ortasında durdu.


TIR’ın durma mesafesinin neredeyse 200 metreye yakın olmasından yüksek süratli olduğu anlaşılan kazada, kimliği henüz öğrenilemeyen TIR sürücüsü ve sürücü kursu eğitmeni Yunus Öztürk ağır yaralanırken, kursiyerin kazayı yara almadan atlattığı öğrenildi.

Yetkililer ve görgü tanıkları kazanın Zile Fen Lisesi öğrencilerinin dağıldığı saatte olmamasının büyük bir şans olduğunu belirterek, çok daha büyük bir faciadan kıl payı dönüldüğünün altını çizdiler.

TIR sürücüsünün direksiyonda uyuduğuna dair bilgilerin de geldiği kazada ağır yaralanan sürücü kursu eğitmeni Yunus Öztürk‘ün beyin kanaması olduğu, Tokat’ta yoğun bakıma alındığı ve tedavisinin sürdüğü bildirilirken, TIR sürücüsünün de vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu, onun da tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.


Haber ve Resimler;
 http://www.ziledenhaberler.com/

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Kurs gorevlisinin alkollü oldugunuda yazın

Adsız dedi ki...

Günahını Almayın,Öğlen Namazında beraberdik....

Özge dedi ki...

Kimsin lan sen iftira atıp yalan yanlış konusuyosun madem konusuyosun okarektersiz kimliginide açıktan ver şerefsiz!

Ayşe KAYA dedi ki...

Adsız piç önce adını açıkla sonra yorum yap.Ne alkolünden bahsediyorsun bi bok bildiğin yok soysuz