7 Kas 2016

VALİMİZ CEVDET CAN'IN EŞİ NAİME CAN ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ


Vali Cevdet Can’ın eşi Naime Can, 15 Temmuz şehidi Hüseyin Kısa’nın Zile’nin Yıldıztepe Köyündeki baba evini ziyaret etti.
48. Piyade Alay ve Garnizon Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu’nun eşi Zerrin Biçeroğlu, Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş’in eşi Hatice Ermiş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan’ın eşi Gülşen Arıkan, Zile Jandarma Komutanı Hüseyin Direk’in eşi Esra Direk, Zile Emniyet Müdürü Bayram Doğru’nun eşi Fatma Doğru, Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hülya Özdemir ve Zile Yazı İşleri Müdürü Şadiye Erkol ile gerçekleşen ziyarette 28 yaşında şehit olan Hüseyin Kısa’nın babası Mehmet Kısa ve annesi Çiçek Kısa’ya tekrar başsağlığı dilekleri iletildi.
Ziyarette konuşan Çiçek Kısa, şehit Hüseyin’in 2 yaşında annesinin vefatı ile babasının kendisiyle evlendiğini belirterek, torunu Nisa’nın da babası gibi 2 yaşında yetim kaldığını söyledi.
Şehidin eşi ve kızının İstanbul’da yaşadığını söyleyen Çiçek Kısa, şehit Hüseyin Çiçek’in 15 Temmuz’dan 3 gün önce evine bir Türk Bayrağı getirerek, eşine “Benim vaktim geldi. Tabutumun üstüne bu bayrağı örtün” dediğini söyledi.
Şehit babası Mehmet Kısa ise konuşmasında ”15 Temmuz gecesi benim oğlum gibi kahramanlar Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokağa çıkıp, canlarını feda ettiler de ülkemiz sağlama çıktı. Allah onlardan razı olsun. Allah, ülkemize bir daha böyle kötü günler yaşatmasın” dedi.
Naime Can ise şehit ailelerine yapılan ziyaretlerde ailelerin kendi içlerine bir sıcaklık verdiğini belirterek, “Anneleri, yakınları şehitlerimizi anlattıkça kendilerine imrendiriyorlar. Şehitlik en yüksek, en güzel mertebedir” diye konuştu.
Yıldıztepeli olan ve İstanbul’da ikamet eden şehit Hüseyin Kısa, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gecede, Esenler'de bir tankın ezmesi sonucu ağır yaralanarak, kaldırıldığı hastanede şehit düşmüştü. Şehidin İstanbul’da yaşayan eşi ve kızını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyaret ederek, başsağlığı dileklerini iletmişti.
Vali Cevdet Can’ın eşi Naime Can, Van Tendürek Dağı'nda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 22 yaşındaki Uzman Onbaşı Salih Tortum ve Hakkari’nin Çukurca İlçesi'nde sürdürülen operasyonda çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş 23 yaşındaki Naci Yavuz’un ailelerinide ziyaret etti.
Ailesi İstanbul’da yaşayan şehit Salih Tortum’un Zile’nin Yıldıztepe köyünde yaşayan 85 yaşındaki dedesi Salih Tortum’u ziyaret eden Naime Can, şehidin dedesi ve yengesi ile bir süre sohbet etti. Şehit ailesine başsağlığı dileklerini ileten Can, daha sonra Zile’nin Evrenköyü’ndeki şehit Naci Yavuz’un ailesini ziyaret etti.
Şehit annesi Firdevs Yavuz ve şehit kardeşleri Elif ile Nihal’le bir araya gelen Naime Can, devletin her zaman şehit ailelerinin yanlarında olduğunu belirterek “Kapımız sizlere her zaman açık. Bir isteğiniz, bir dileğiniz olursa her zaman sizin yanınızdayız” dedi.
Naime Can, ziyaretlerde şehit ailelerine hediyeler takdim etti.

Ziyaretlere,
*48. Piyade Alay ve Garnizon Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu’nun eşi Zerrin Biçeroğlu,
*Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş’in eşi Hatice Ermiş,
*İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan’ın eşi Gülşen Arıkan,
*Zile Jandarma Komutanı Hüseyin Direk’in eşi Esra Direk,
*Zile Emniyet Müdürü Bayram Doğru’nun eşi Fatma Doğru,
*Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hülya Özdemir ve
*Zile Yazı İşleri Müdürü Şadiye Erkol katıldı.

Hiç yorum yok: