23 Eki 2016

ZİLE'DE OKUL SERVİSİ ŞOFÖRLERİNE BİLGLİENDİRME SEMİNERİ VERİLDİ


Zile’de servis şoförlerine Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verildi.
Seminerin açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan ERMİŞ, Zile’de ciddi bir meseleyle ilgili ciddi bir toplantı yapıldığını belirterek, “ Ben çok önemsiyorum söz konusu olan çocuklarımızın öğrencilerimizin emniyeti, ve sağlığı” dedi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat KÜÇÜKALİ, öğrencilerin can güvenliğinin şoförlere emanet edildiğini belirterek, "Onlara saygı, sevgi ve hoşgörülü davranmalıyız. Çünkü çocuklarımız sabah evden çıktıklarında ilk olarak sizlerle muhatap oluyor. Okula servis araçlarıyla gidip gelen çocuğun günde yaklaşık 1-1.5 saat geçirdiği servis araçlarında diyalogun ve davranışların doğrudan çocukları etkilediği unutulmamalıdır" dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından öğrencilerin serviste uyması gereken kurallar, velilerin bilmesi gerekenler, servis şoförünün bilmesi gerekenler ve okul taşıtlarında aranan şartlar anlatıldı.

Hiç yorum yok: