1 Eyl 2016

Zile Yeni Çevreyolu Köprü İnşaatı Sürücüleri Bıktırdı!


Zile Yeni Çevreyolu Köprü İnşaatı Sürücüleri Bıktırdı!

Yapımı süren “Zile Yeni Çevreyolu“nun Zile-İstasyon-Pazar yolu kısmında yapılan köprü üst geçit menfez inşaatı, sürücüler için adeta eziyete dönüştü!

7 kilometrelik Zile Yeni Çevreyolu, Turhal istikametinden gelen ve halihazırda kullanılmakta olan yolun, tuğla fabrikasına yakın bir mevkiinden Zile’nin güneyine yönelerek, Zile – İstasyon – Pazar yolu, Karabayram Özü ve Gezir mevki güzergahından Hüseyin Gazi Tepesi‘nin eteklerine, oradan da Organize Sanayi civarından Karayün‘e bağlanan büyük bir yol projesi…

Projenin toplam maliyeti 25 milyon TL‘sını bulurken, güzergah üzerindeki verimli tarım arazilerinin kamulaştırılması bir süre önce tepkilere neden olmuştu.

Mevcut yolun yeterli olduğu, ve yabancı araçların bir şekilde şehirde bulunan NATO Yolu‘ndan geçiyor olması nedeniyle az da olsa şehre ekonomik katkı sağladığı, yeni çevre yoluyla birlikte bu araçların kente uğramadan yoluna devam etmesi nedeniyle mevcut ekonomik girdinin kesileceğini savunan bölge halkı, şimdi de yapımı süren köprü üst geçit menfez inşaatının kurbanı oldu.

Menfez, mevcut Zile – İstasyon – Pazar yolunun 3. kilometresi üzerine inşa ediliyor. İnşaat sebebiyle, yolun ulaşıma kapatılan kısmından verilen yan servis yolunun alelade, özensiz ve toz toprak içinde oluşu, ayrıca zeminin çukurlarla dolu olması sürücüleri canından bezdirmiş durumda…

Aynı zamanda inşaat bölgesinde yeterli işaret ve uyarı levhasının olmayışı, ışıklandırmanın yetersiz oluşu, trafik kazalarına davet çıkarmaya devam ediyor.

Zileden Haberler ekibinin bölgede yaptığı haber çalışması sırasında yoldan geçen sürücüler isyanlarını dile getirerek, servis yolunun bir an önce düzgün bir zemine kavuşturulmasını, uyarı levhalarının muntazam şekilde yerleştirilmesini ve ışıklandırma yapılmasını istediklerini belittiler.

Ekibimize konuşan bir sürücü, “Zile’den İstasyon mevkiine giden istikamette servis yolu, Beylik Çayırı diye bilinen mezra yoluna verilmiş. Bu yol zemin açısından berbat bir halde ve özellikle bu bölgeyi bilmeyen yabancı sürücüler için de bir çok tehlikeyi beraberinde getiriyor. Ters yönden gelen servis yolu ise ondan daha beter bir durumda ve araçlarımızın mahvolmasına sebep oluyor. Ben her gün bu yolu defalarca kullanan biriyim. Aracım bu servis yolu yüzünden zarar gördü. Oto Sanayi’sine gitmediğim gün yok. Zararımızı kim karşılayacak merak ediyorum. Yetkililerden bir an önce bu soruna çare bulmalarını istiyorum.” dedi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin bu soruna duyarsız kalmayarak çözüm üreteceklerini ümit ediyoruz.

Kaynak ve Resimler:
 http://www.ziledenhaberler.com

Hiç yorum yok: