24 Eki 2016

TÜRKİYE,TRAKTÖR PİYASASINDA FİYATLAR ZİLE’DE BELİRLENİYOR.Tarım Fuarı ve Asırlık Zile Panayırının açılış törenine;
*Tokat Valisi Cevdet Can,
*İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan
*Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş,
*Başsavcı Tuncay Çelik.
*Turhal Kaymakamı Serhat Öcal,
*Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel,
*Zile Garnizon Komutanı Hüseyin Direk,
*Emniyet Müd.V.Bayram Doğru,
*Ak Parti İlçe Başkanı M.Akif Seçkin,
*Zile Sanayi Odası Başkanı Şükrü Sargın,ve
*Daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı okunması ile başlayan açılış programın da ilk konuşmayı yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Sargın ‘’Yüz yıllardır gelen asırlık Zile panayırımıza aktivasyon katmak için Valimizin önderliğinde kaymakamımız ve belediye başkanımızla beraber bu sene yeniliklere başladık. Tokat ilinde yapılan tarım fuarını bu sene ilçemizde yapıyoruz’’ dedi.

Açılış töreninde konuşma yapan Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ‘’Osmanlı fermanıyla kurulan ve o zamanki ülkemiz genelinde altı büyük panayırdan biri olan Zile panayırının ve tarım fuarının bu senede açmanın büyük gururunu ve onurunu yaşamanın mutluluğu içerisindeyim. Birlik ve beraberliğimizin oluşturduğu asırlık Zile panayırı ve tarım fuarı hepimizde bir enerji oluşturdu. Gücümüzün farkına vardık’’ dedi.

Açılış töreninde konuşma yapan Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ‘’Zile Geçmişin ticaret merkezi, geleceğin kültür şehri inşallah. Çünkü 3600 adet tescilli eski evlerimiz var belediyemizle beraber çalışıyoruz projelerimiz var. Orta Asya dan beri devam eden sportif faaliyetler cirit at yarışı güreş gibi faaliyetler hala devam etmektedir. Burada alışveriş kültürü yöresel el sanatları ve tarım ürünlerinin devam etmesi için katkılar sağlanmıştır ’’dedi.

Açılış töreninde konuşma yapan Tokat Valisi Cevdet Can ‘’Zile Tokat’ın açılan bir kapısı. Tarihi bir geçmişi itibariyle maşat ovası tarihi bir başkent yerleşim yeri. Hakimiyet savaşlarının geçtiği büyük alanlarından biri, Zile topraklarında geldim gördüm ve bu topraklara hayran oldum, Zile’nin geçmişinde bereket, tarih, gelişmişlik var. Burası o tarihi ipek yollarının kesiştiği noktadan bir tanesi ve aynı zamanda bu ovada kervansaraylar kurulmuş ve bu ovada panayırlar kurulmuş Zile’nin 600 yıllık geçmişinde bu panayırları önemsiyoruz dedi.’’

Konuşmaların ardından Tarım Fuarı ve Zile Panayırı açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesilerek Tarım Fuarı ve Asırlık Zile Panayırı açılışı yapıldı.

Hiç yorum yok: