3 Eki 2016

TAKİPÇİLERİMİZE DUYURU!


Yayınladığımız haberler ile ilgili olarak siz değerli takipçilerimizden gelen bazı talepler üzerine bir açıklama yapma gereği duyduk.
Şehrimiz ve bölgemizde meydana gelen adli olaylar ile ilgili yaptığımız haberlerin içeriğinde bazı takipçilerimiz, olaya karışan kişilerin isimlerinin açık bir biçimde yayınlanmasını istemektedir. Biz kendi habercilik anlayışımıza göre bunu etik bulmuyoruz.
Şöyle ki;
Meydana gelen kaza, intihar, kaçırma, husumete dayalı işlenen suçlar, terör suçları, cinayet vb. Diğer olaylarla ilgili olarak, olaya karışan kişi ya da kişilerin isimlerini, hem soruşturma safhasında olması, hem de yaşadığımız şehrin küçüķlüğünü göz önüne alarak ifşa etmenin uygun olmayacağı yönündeki anlayışımız devam etmektedir.
İsimleri açık bir şekilde yayında görmek isteyen takipçilerimiz, kendilerini bu kişilerin yerine koyarak empati yapabilir, buna rağmen halen aynı düşüncede iseler, ilgili bilgileri savcılık, güvenlik güçleri ya da diğer kovuşturma birimlerinden temin edebilirler...
Biz yaşanan olaylardaki kişileri ifşa etmiyor, sadece meydana gelen hadiseleri genel hatları ile sizlere ulastirirarak bilgi sahibi olmanızı amaçlıyoruz...
Saygılarımızla...
ZİLE HABER

Hiç yorum yok: