31 Eki 2016

“Mesleki ve Teknik Eğitimde Nitelik ve Birliktelik Çalıştayı” Açılış Programı Düzenlendi


Tokat Valiliği, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz birlikteliğinde 19 – 20 Ekim 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan “Mesleki ve Teknik Eğitimde Nitelik ve Birliktelik Çalıştayı” açılış programı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılış programına;
*Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN,
*Vali Yardımcısı Mehmet Suphi KÜSBECİ,
*Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Yaygın ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL,
*İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI,
*Akademisyenler, protokol üyeleri, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, okul/kurum müdürlerimiz, öğrencilerimiz ve davetliler katıldı.

Bu topraklarda vatanı, bayrağı, dini, milleti için Malazgirt Meydan Savaşı’ndan, İstanbul’un fethine, Çanakkale Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan ecdadımız ve vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın açılış konuşmasıyla devam etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI açılış konuşmasında: Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu iki gün sürecek olan Mesleki ve Teknik Eğitimde Nitelik ve Birliktelik Çalıştayının öncelikle İlimize, Ülkemize ve tüm öğrencilerimize hayırlar getirmesini diliyorum.
Çalıştayımız kapsamında Türkiye’de rasyonel ve daha güçlü bir mesleki ve teknik eğitim sistemi modelinin geliştirilmesi ile bu modelin hayata geçirilmesi için gereken politika, tedbir ve eylem adımlarının belirlenmesi hedeflenmektedir.Yarın beş ayrı gurupta tartışılacak mesleki ve teknik eğitim sorunları ve çözüm önerileri final oturumunda tüm paydaşlarımızın huzurunda sunulacaktır.
Çalıştayımızın sonuçlarının ülkemize, Tokat İline bir yol haritası niteliği taşımasına mesleki ve teknik eğitime erişimin geliştirilmesine, kapasitesinin artırılmasına, eğitim sektörünün toplumla ve iş dünyası ile ilişkilerinin geliştirilmesine, nitelikli işgücünün istihdamının sağlanmasına katkıda bulunmasını ümit ediyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın ardından konuşma yapan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Yaygın ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL Ülkemizde mesleki eğitimin durumu ve öneminden bahsetti.

Çalıştayda eserleri ile İlçemiz Halk Haber Merkezi, Lokman Hekim MTAL, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi, çalıştaya katılanların beğenisini kazandılar. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü çalışmaları, Mesleki Eğitim merkezi seramik ve bez bebek ürünleri ile ilçemizi gururla temsil ettiler.

Hiç yorum yok: