10 Eki 2016

Eski Zileliler, Bir Kare resim


Soldan Sağa;
Şükran Bayramoğlu, Abdurrahman Karanfil, Gülşen Öztürk, Hüseyin Cahit Bilgen, Hüseyin Ulus, Semiha Ulus, Sevgi Sedef ve Nurten Büyükispir.

Geçmişte yaşanmış sosyal ve sportif fotoğraf kareleri ve bu kareler içinde yer alan kişileri görünce insanın "Ah nere de o eski günler" diyesi geliyor.Bizler Zile de yaşıyorsak bu güne ve geleceğe bakmak durumundayız.Geçmişteki başarıyı gerçekleştirenleri unutmamız mümkün değil.Onlar,Zilenin geçmiş tarihindeki yerini almış ve gönül çerçevesi ile çerçevelenmişlerdir.Yapılacak tek şey geçmiş başarılardan ders çıkartabilmektir.
Belli bir yaşın üzerindeki Zileliler bilir, 40-50 yıl önceki Zile sosyal ve sportif hayatını renkli yaşamıştır.Her döneminde bir şekilde Zileli kendinden söz ettirmesini bilmiştir,sportif ve
kültürel alanlarda çok güzel bir geçmişimiz var diyebiliyoruz.Geçmiş başarılar nasıl elde edilmiş buna bakmak gerekir.Geçmiş tarihlerde Zile de bir tane kültürel etkinliği yapacak salon yoktu,ama bir yıl içinde dolu dolu etkinlikler yapılırdı. (Müzik,tiyatro,yarışmalar,müsamereler vb).Zile de Spor yapılacak açık ve kapalı alan yoktu ama bölgesel ve Türkiye çapında başarılar elde ediliyordu.(Futbol,voleybol,atletizim vb) Bu başarılar tarlalar da ve tozlu çamurlu alanlarda çalışılarak başarılıyordu. (Bunların kanıtı izlediğiniz Fotoğraf kareleridir.) Geçmiş başarıların mimarları kendini ait olduğu yere adamış Zile sevdalılarıdır.

Abbas Kul    "Zile de Spor !"Adlı Makalesinden


Hiç yorum yok: