29 Eki 2016

" 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun."


Zile'de Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına büyük ilgi..
" 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun."

Tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de Cumhuriyetimizin 93.Yılı coşkuyla kutlandı.
28 Ekim Cuma Günü Saat:13;30’da Cumhuriyet Bayramının başladığı, Belediye Başkanlığınca Zile Kalesinden 21 pare top atışı ile ilan edildi. Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Kaymakamlık Makamı, Belediye Başkanlığı çelengi sunuldu.
Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşımız eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi.Kaymakamımız Erdoğan Turan ERMİŞ, Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Daire Amirleri, Öğretmenler, Öğrencilerimizin ve halkın katılımı ile Hükümet Konağı önünden başlanarak Zile Stadyumuna kadar ve ordan tekrar Hükümet Konağı önüne dönüş yapılarak Bisiklet yürüyüşü yapılmıştır. 29 Ekim Cumartesi gün Saat:09;30 ile 09;45 saatleri arasında Kaymakamlık Makamında İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan ERMİŞ tarafından tebrikler kabul edildi. Saat:10;00’da Hükümet konağı önünde başlaması gereken tören havanın yağmurlu olması sebebiyle İlçemiz kapalı spor salonunda yapıldı.
Kapalı spor salonunda Saat:10;00’da İstiklal Marşımızın söylenmesiyle tören başladı. Kaymakam Erdoğan Turan ERMİŞ ve Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Kaymakamımız Erdoğan Turan ERMİŞ tarafından yapıldı.

Törene;
*Kaymakamımız Erdoğan Turan ERMİŞ,
*Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL,
*Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK,
*İlçe Emniyet Müdür V.Bayram DOĞRU,
*İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hüseyin DİREK,
*Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Hiç yorum yok: