25 Eyl 2016

ZİLE-TURHAL KARAYOLUNDA CAN PAZARI


Zile-Turhal Karayolu Direk Fabrikası önünde feci bir kaza meydana geldi. İlk belirlemelere göre 2 ölü, 5 yaralı var.

Bu gece saat 11.30 sularında Zile-Turhal Karayolu “Direk Fabrikası” önünde feci bir trafik kazası meydana geldi. Turhal’dan Zile yönüne gitmekte olan İ.Ö yönetimindeki Pick-up, aniden sol şeride geçerek karşı yönden gelmekte olan M.M‘nin kullanmakta olduğu özel araç ile kafa kafaya çarpıştı. Aynı anda Zile’den Turhal istikametine seyir halinde ve M.M’nin hemen arkasında olan bir başka özel araçta şiddetli bir şekilde kaza yapan diğer araçlara çarptı.

Kazanın etkisiyle paramparça olan araçların içinde sıkışıp kalan ve yola savrulan insanlar can pazarı yaşadı. Olay yerine gelen Zile Belediyesi İtfaiye Ekipleri, araçlarda sıkışanları güçlükle çıkartırken, ambulanslar yaralıları Zile ve Turhal Devlet Hastanelerine götürdü.

Kazaya karışan Pick-up sürücüsü İ.Ö ve çarptığı araç sürücüsü M.M olay yerinde hayatını kaybederken, 5 kişi de yaralandı.

Polis ve Jandarma ekipleri olay yerini güvenlik altına alarak kazaya karışan araçların çekicilerle kaldırılmasını sağladılar. Jandarma Olay Yeri İnceleme ekibi ise, kaza yerinde detaylı inceleme yaparak tüm ayrıntıları tespit etti.

Polis ve Jandarma olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, kazaya sebep olan araç sürücüsünün alkollü olabileceği yönünde şüpheler bulunuyor.

 http://www.ziledenhaberler.com

2 yorum:

Adsız dedi ki...

"Muhammet Ali Türkoğlu"
2 saat ·

Dün Zile-Turhal arasında Feci kaza oldu, 3 arabanın karıştığı, Zile plaka kırmızı pikap aracın hatalı sollamasıyla olan , ölümlü ve bol yaralı kaza.

Allah aşkına şu yolda görmeden , garip bir güvenle sollama yapmayın.

Aynı yolda dün ben de Turhale giderken karşıdan bir araba diğer arabayı beni görmesine rağmen solladı, kenara kaçtım ki kaçacak yer vardı ya olmasaydı?

Zile'de trafiğe sert önlemler gelmeli, ben şahsen ceza yemeyede razıyım, canımız gitmesin veya birbaşkasının canına kıymayalım da, giden para olsun!

Zile'de en çok ölümlü kazada motorsiklet kazaları, kasksız kullananlara ceza verilmeli, gençler özellikle uyarılmalı, keza otomobillerinde motor kullananlara dikkat etmeleri, saygılı olmaları gerekir.

Bu arada henüz ortaokul lise çağındaki çocuklarına motor alıp kullandıranlara da hepten hayret ediyorum. Hemen her ay birçok genç ölüyor Zile'de motor kazasında, hatta 1 yıl oldu sanırsam 10 gün içinde 4 gencimizi kaybettik. Lütfen bu konuda duyarlı olalım.

Arif onur dedi ki...

Arkadaşlar yetkililere sesleniyorum o yol 1993 yılında otoban olarak bitmiş gözüküyor parası Turhal ile zile belediyesine verilmiş bu kazanın sebebi o zaman ki belediye başkanlarının yüzünden olmuştur sesimizi duyuralım nerde bu paralar halkın hakkını yedirmeyelim bugün onlar yarın biz hep böyle mi olacak yokmu bizi duyan kimse