29 Eyl 2016

ŞEHİT UZMAN ONBAŞI SALİH TORTUM


Van’ın Çaldıran ilçesi Tendürek Dağın’da PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada hemşerimiz Yıldıztepe köyünden Uzman Asker Salih TORTUM (22) şehit olmuştur. Şehidimizin cenazesi Ailesinin isteği üzerine ikametlerinin istanbul’da olmasından dolayı cenazesi İstanbul’da defnedilecektir. Yaklaşık bir yıldır görev yapan Salih Tortum’un bekar olup, 2 kızkardeşi vardır.

Van’ın Çaldıran ilçesi Tendürek dağında PKK ile çıkan çatışmada şehit olan 8 askerden hemşerimiz Salih TORTUM’un dedesi "Vatan sağ olsun" dedi.

Van'ın Çaldıran ilçesi Tendürek Dağın’da PKK ile çıkan çatışmada şehit olan 8 askerden Uzman Onbaşı Salih TORTUM'un Yıldıztepe köyünde yaşayan dedesi Salih TORTUM’a Kaymakamımız Erdoğan Turan ERMİŞ ve Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, taziyede bulundu. Dede TORTUM, aynı ismi taşıdığı torununa Allah'tan rahmet dileyerek,"Vatan sağ olsun" ifadesini kullandı.Başkan Vidinel ise hain terör örgütünün milletin direnişi ve dirilişin karşısında milleti sindirmek için provakasyon eylemlerine devam ettiğini ifade ederek, "Zilemizde bir şehidimiz daha var. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi' bir ölürüz bin diriliriz.' Hepimiz şehit olmaya hazırız. Mekanı cennet olsun, nur içinde yatsın. Ama şunu bilsin ki emperyalist güçler her gün şehitlerimiz de olsa bu ülke bölünmeyecek, bu bayrak inmeyecek" şeklinde konuştu.Kaymakamımız Erdoğan Turan ERMİŞ ise; Zile’nin Çaknakkale'de, Sarıkamış’ta çok şehit veren, vatansever yiğit insanların yaşadığı bir memleket olduğunu ifade ederek, "Yıldıztepe köyümüz de öyledir. Zilemizde şuan itibariyle 54. şehidimiz oldu. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Allah memleketimizi, milletimizi, vatanımızı, bayrağımızı ve bizleri korusun. İnşallah tez zamanda bu teröristler hak ettiği cezayı bulurlar" diye konuştu.

Şehidimiz Salih TORTUM’a Allah’dan Rahmet, Ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Türk Milletine başsağlığı diliyoruz.

Hiç yorum yok: