6 Ağu 2016

ZİLELİLER DEMOKRASİ NÖBETİNDE KAN BAĞIŞINDA BULUNDULAR


15 Temmuz darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın çağrısıyla Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlar kan bağışında bulundu. Tokat Kan Merkezi tarafından demokrasi nöbetinin aralıksız olarak sürdürüldüğü meydanda düzenlenen kan bağışı kampanyası Zileli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Zile Hükümet Konağı önündeki demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara hitap eden Başbakanlık başmüfettişi ve Kızılay Genel sekreteri Ayşegül Genç İşevi Uzun yıllar sonra hemşerilerimle birlikte olmak beni çok mutlu etti. 15 Temmuz’dan itibaren Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık’ın talimatlarıyla çok erken saatlerde Kızılay meydanlara indi. Allah bizlere böyle bir daha kötü günlerle sınav yapmasın. Zile halkı olarak Demokrasiye, Cumhuriyete ve Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmışız bu benim Zileli olduğum için ayrıca mutlu eden bir olay. Biz o günden beri her yerde, her şehirde, her meydan da demokrasi nöbetine devam ettik. Çay, çorba, su ihtiyacı olan her kese Kızılay olarak ulaştık. Bütün amacımız Türkiye’deki demokrasinin bu hainlerin yaşattığı acıları sarıp demokrasinin sahibi olmak yardımcı olmak bu hainlerin yaşatmış olduğu acıları dindirmektir dedi.

Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel’de yaptığı konuşmasında 15 Temmuz karanlığında Türk’ün devletiyle, milletiyle Anadolu’da sonsuza kadar yaşaması için ay yıldızlı al bayrağın gönderde kalması için kendini tank’ın önüne atan ve o günden bu güne kadar da FETO/ PDY teröristlerinin A,B, C planlarını bozmak için bu meydanı hınca, hınç dolduran her akşam evini, işini, gücünü çocuğunu bırakıp yan yana, omuz omuza nöbet tutan milletin adı Türk milletidir. Bizlerde bu milletin evladı olmanın onurunu, gururunu ve şuurunu yaşıyoruz. Yıllarca bizi Allah’la aldatan Hz. Peygamberle aldatan, kuranı kerimle aldatan emperyalist güçlerin bu yerli iş birlikçileri Allah’ın izniyle Türk milletinin çelik yumruğu altında ezilmektedirler diye konuştu.

Demokrasi nöbetinde Zile Belediyesi Mehteran takımı vatandaşlara konser verdi. Ayrıca Kızılay tarafından vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Hiç yorum yok: