22 Ağu 2016

ZİLE VE SANAYİSİ YÜZÜNÜ YURTDIŞINA DÖNÜYOR…


T.C Ekonomi Bakanlığı'nın 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Tebliği kapsamında desteklenen “Zile Gıda ve Gıda Makineleri Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi” Projesi kapsamında yurtdışı pazarlama için alt yapı çalışmaları başladı.

Proje kapsamında Zile Gıda ve Gıda Makineleri Sektörünün mevcut dış pazarlardaki payını artırmak ve potansiyel hedef ülkelere ihracat yapmaya yönelik gerekli altyapıyı oluşturarak uluslararası rekabet gücünü geliştirmek amacıyla tanıtım faaliyetlerine başlandı.

Faaliyet kapsamında; Zile’ye ve proje iştirakçisi firmalardan bu faaliyete katılmayı talep eden firmalara ait katalog, broşür, web sayfası ve en önemli adım olarak tanıtım filmleri hazırlanacak. Hazırlanan tüm dokümanlar, hedef pazarlar da göz önüne alınarak önce İngilizce, ardından Fransızca ve Arapça olarak basılı hale getirilecek.

Bakanlık tarafından gerekli izin ve onaylar alındıktan sonra; Aren Reklam Tanıtım Dış Tic. Ltd. Şti. yetkilileri ve faaliyetten yararlanacak firmaların katılımı ile ilk tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

Firma yetkilileri ile Zile TSO’da gerçekleştirilen toplantının ardından Özkaleli AŞ. , Birsan AŞ. ve Sesveren Makine Ltd. Şti. ‘de tüm gün toplantılar ve ön çekimler yapıldı. Ardından Zile’nin güzellikleri de tanıtılarak tanışma toplantısına son verildi.

Firmanın masa başı çalışmalarının (küme için kurumsal kimlik çalışması, katalog ve broşür çalışmaları için şablon ve tasarımların oluşturulması, web sayfalarının alt yapılarının hazırlanması, tanıtım filmi senaryosunun yazılması vs.) ardından; ajans yetkilileri ve profesyonel ekipmanlar ile gerekli çekimlerin tamamlanması planlanmaktadır.

17.08.2016

Hiç yorum yok: