26 Tem 2016

ZİLE'DE DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM


Zile’de darbe girişimine karşı vatandaşların "demokrasi nöbetleri" sürüyor.

Hükümet konağı önünde devam eden Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, sloganlar atarak, hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerini dile getirdi.

Hükümet konağı önündeki nöbete CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Zile Kaymakam vekili Artova Kaymakamı Haluk Koç,Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel,AK Parti İl Başkanı Metin Polat, İlçe Başkanı M.Akif Seçkin, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tunç, MHP İlçe Başkanı Adnan Seçkin, STK başkan ve yöneticileriyle binlerce vatandaş katıldı.

Hükümet Konağı önünde vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Lütfi Vidinel; Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve ulusal bağımsızlığımızı, Türk’üyle, Kürt’üyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle, Solcusuyla, Sağcısıyla bir millet olarak hep birlikte kurduk. Allah’ın izniyle birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte sonsuza kadar yaşatacağız inanıyoruz, kararlıyız. 15 Temmuz’da maalesef benim halkım alın teriyle kazandığı paralardan, ödediği vergilerle alınan tanklarla benim halkımın üzerine maalesef o güzel üniformayı giyen ama kirleten insanlar uçaklarla, helikopterlerle havalandılar, benim halkımın CHP, MHP AK Partili olarak, Milletvekillerimizin üzerine bombalar yağdırdılar. Cumhurbaşkanımızın olduğu yeri maalesef bombaladılar. Anadolu insanını evlatları, askerleri kandırılarak boğaz köprüsü kesildi. Bizi yıllardır Hz.Allah la aldatan güçler ülkemizin kurum ve kuruluşlarına ele geçireler milletin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini karatma adına bir tezgahın içerisinde oldular. Ancak şunu hesap etmediler Türk Milleti bir Suriye, Mısır halkı değildi damarlarımızdaki asıl kudretin ne olduğunu fark etmemişlerdi. Biz Türk Milleti olarak zor günlerde bir ve beraber olmayı her zaman başarmışızdır diye konuştu.

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’da yapmış olduğu konuşmasında bu ülke emperyalist güçler tarafından işgal edilmişken dağılmış ordusu, askeri cephanesi yok ama hepimizin ecdadı Mustafa Kemal Atatürk ve değerli silah arkadaşlarıyla birlikte Dünya’ya destan yazıp, bu ülkenin insanlarının neler yapacağını gösterdiler. Anadolu’da tap, taze bir Türkiye Cumhuriyeti kurdular. Bizle o ecdadın torunları olarak 3 – 5 çapulcuya, hayal perste, insanlarımızın duygularını sömüren insanlara bu ülkeyi bırakacak kadar bedbaht değiliz dedi.

AK Parti İl Başkanı Metin Polat’da yaptığı konuşmasında Bu gün yaşadığımız nifak, bu gün yaşadığımız tehlike bu gün yaşadığımız kavga bu bir ilk değildi sonda olmayacak. Rabbimizin yüce yaratanımızın imtihanı bu. 1900 yıllardan, 60 lardan 80 lerden yakın Tarih’te baktığımızda gördüğümüz şey Yahudi’nin bir oyunu var ve Yahudi’nin oyunuyla bu gün bizler karşı karşıyayız. Binlerce şükür bütün milletimiz tek bir yürek tek bir vücut olarak günlerdir meydanlarda. Bizler bu Türk bayrağı altında, bu millet, bu ülke içerisinde bu vatan toprakları üzerinde yaşayan 78 milyon ’uz bir birimizden farklılıklarımız var bir birimizden renklerimiz, tenlerimiz farklı, baktığımız zaman düşüncelerimizde farklı farklı siyasi hoş görüler içerisindeyiz, ama aynı olan bir tek şey var şu yüreklerimizdeki bu vatan ve bayrak sevgisi. Bu gün bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var ve buradaki tabloyla elhamdülillah biz bunu ortaya koymuşuz diye konuştu.

Konuşmalardan sonra ilçe Müftüsü İdris Özarslan ülkenin birlik ve beraberliği adına dua etti.

Hükümet konağı önündeki demokrasi nöbetindeki Vatandaşlara STK yöneticileri ve esnaflar Kek, meyve suyu, un helvası, su, çay ikramlarında bulundular.

Hiç yorum yok: