19 Tem 2016

ZİLE’DE BİNLERCE İNSAN ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD OKUTULDU GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI


15 Temmuz akşamı hükümete karşı yapılan darbe kalkışması sonrası hayatını kaybeden şehitler için Zile’de mevlidi şerif okutuldu, gıyabi cenaze namazı kılındı.

Zile Hükümet konağı önünde yapılan törende konuşma yapan Belediye Başkanı Lütfi Vidinel; Günlerdir demokrasi nöbetindeyiz. Halkımızla birlikte, aziz milletimizle birlikte kadın, erkek, genç, ihtiyar hep birlikteyiz. Birileri bu bayrağa, bu devlete, aziz millete ihanet ederken, benim milletin neredeyse ben oradayım sayın kaymakamımız buradalar,bu memleketin evlatları, ihanet etmeyenler burada.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sonsuza kadar payidar olması için aziz Türk milletinin Anadolu topraklarında, sonsuza kadar var olması için ay yıldızlı al bayrak altında toplanıyoruz. İçimizde büyüklerimiz var, amcalarımız, ninelerimiz, babalarımız var. Hizmet verdiği için bu ülkeye idam edilen Adnan Menderes’i 1960 ihtilalini hatırlayanlar var. 12 Eylül 1980 ihtilalini hatırlayanlar var.
 O işkenceleri, o idamları içimizde çok iyi algılayanlar var. Ne yapmışlardı o çocuklar idam edilirken bir kısmı boğazlardan geçirilen Amerika’nın 6.filosunu protesto etmişlerdi, bir kısmı’da Anadolu topraklarında Türk’ün varlığı devam edecek demişlerdi ve bunun için idam edilmişlerdi.
Bu gün benim Cumhurbaşkanımın bulunduğu mekanı bombalayanlar sizin iradenizi yok sayıp Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalayanlar benim aziz milletimin evlatlarının üzerine tankı sürenler idam edilmelidir idam. Biz hükümetimiz ’den TBMM’den acilen idam yasasının çıkarılmasını istiyoruz diyen başkan Vidinel eğer bir adalet olacaksa bir doğru olacaksa biz bu şerefsizlerin, feto terör örgütü mensuplarının idam edilmesi istiyoruz diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Kuran’ın kerim tilaveti, ilahiler, mevlid’i şerif okunmasından sonra şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı ve okunan hatimlerin topluca duası yapıldı. Dua sonrası binlerce insan şehir içerisinde 3 km yürüyüş yaparak darbecileri protesto ettiler

Hiç yorum yok: