25 Tem 2016

ZİLE BELEDİYESİ MESİRE ALANLARINDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI


Zile Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri piknikçilerin haşerelere ve özellikle kene ısırmasına maruz kalmaması için mesire alanlarında, park bahçelerde ilaçlama çalışması

Zile Belediyesi, yaz ayı ile birlikte artış gösterebilecek özellikle kene ısırmalarına ilçe halkının maruz kalmaması amacıyla ilaçlama çalışmalarına hızla devam ediyor. Kenelerin bulaştırabilecekleri hastalıkları engellemek amacıyla özellikle mesire alanları ve parklar tek tek ilaçlanıyor.

Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel; Park ve Bahçeler müdürlüğü ekiplerimiz haşerelere karşı belli periyodlar içerisinde haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Bölgemizde sıkça görülmekte olan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ( KKKA) hastalığına karşı ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Bu güne kadar piknik alanlarımızda ve mesire yerlerinde Kene vakasına rastlamadık. İlçemizde vatandaşlarımızın mesire alanlarında hafta sonları pikniklerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için oluşturduğumuz ilaçlama ekibiyle kene ve diğer haşerelere karşı mücadele etmekteyiz dedi.

Hiç yorum yok: