7 Tem 2016

HELİKOPTER KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN ANNE VE KIZI YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

 
Giresun'da düşen askeri helikopterde hayatını kaybeden Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun eşi Nuran ve kızı Berrin Doğru'nun cenazeleri Zile’de toprağa verildi.

Ordu-Giresun Havaalanı'nda dün düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Tokat'a getirilen Nuran Doğru ve kızı Berrin Doğru'nun cenazesi Zile Devlet Hastanesi morguna konuldu. Öğle saatlerinde hastane morgundan alınan anne-kızın cenazeleri Zile Kaymakamlık binası önündeki tören alanına getirildi. Türk bayrağına sarılı olan anne-kızın tabutlarına sarılan yakınları gözyaşı döktü.

Anne ve kız kardeşlerini helikopter kazasında kaybeden ikiz kardeşler Şükran (27) ile Nurdan (27) Doğru'nun feryatları yürekleri dağlarken, Nihal (21) ise metanetini korumaya çalıştı. Abla Nurdan kız kardeşi Berrin'in tabutuna sarılarak "Ne olur ablanı bırakma" diye gözyaşı dökerek tabutunu okşadı. Şükran Doğru ise annesinin tabutunu okşayarak "Annecim" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Üniversite öğrencisi Nihal Doğru ise anne ve kız kardeşinin tabutunu okşadı.

Ulu Cami'de öğle namazını müteakip Hükümet Meydanı'nda cenaze namazı kılındı. İl Müftü Yardımcısı Selahattin Şanver tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrasında anne ile kızının cenazesi Asri Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Cenazeye;
*Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar,
*Tokat Valisi Cevdet Can,
*Giresun Valisi Hasan Karahan,
*AK Parti Tokat Milletvekilleri Zeyid Aslan, Yusuf Beyazıt, Coşkun Çakır, Celil Göçer,
*CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz,
*Kara Kuvvetleri Harekât Dairesi Başkanı Tümgeneral Mehmet Okan,
*Tokat Garnizon Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan,
*Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,
*Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel,
*İl Jandarma Komutanı Albay Erkan Alacakurt,
*İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hiç yorum yok: