16 Tem 2016

BİNLERCE ZİLE’Lİ DARBECİLERE KARŞI TEK YÜREK


Millet karşı yapılan darbe girişine karşı Zile’li binlerce vatandaş hükümet konağı önünde sabah’a kadar demokrasi nöbeti tuttu. Camilerden Sela okundu.

Hükümet konağı önünde toplanan vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Lütfi Vidinel Biz ilçemizde cenazemiz olduğu zaman sela verilir. Bu Sela darbecilerin selasıdır. Bu sela ay yıldızlı al bayrağı ayaklarının altına alan milletimizin bu gününe, yarınına ipotek koyan, hainlerin selasıdır.
Siyasi görüşünüz ne olursa olsun elimizdeki al yıldızlı al bayrağa sahip çıktığımız sürece emperyalist güçler ve yerli iş birlikçileri, paralelciler, hainlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır yeter ki bir ve beraber olalım. Sabaha kadar uyumuyoruz. Uyumadığımız zaman hiçbir şey olmaz.
Bu gün Bosna’da binlerce Müslüman katledildi. Filistin’de, Doğu Türkistan’da, Kerkür’te, Anadolu’da bizim varlığımız onlar için en büyük güven kaynağıdır. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız Allah’ın izniyle. Bu gün 15 Temmuz 15 Temmuz bizi neyi hatırlatıyor biliyor musunuz? Haçlıların Kudüs’ü işgalini hatırlatıyor. 15 Temmuz günü haçlılar Kudüs’ü işgal etmişlerdi bu günde Anadolu toprakları bir takım ne edüğü belirsizler tarafından işgal edilmek istendi.
O askeri benim analarım doğurdu. Türk askeri milletine kurşun sıkacak alçaklıkta yetiştirilmedi. O asker milletin yanında hainlere karşı o silahını doğrultacaktır. Bunu böyle biliyor ve böyle inanıyoruz. Malum güçler işgalci güçler bu devleti işgal etmeye meyilli güçler parelel yapı ve iş birlikçileri sokağa çıkma yasağı ilan etmişler.
Tanımıyoruz sokağa çıkma yasaklarını. Ay yıldızlı al bayrak ellerimizde bu bayrak için dedelerimiz canını verdi. Benim ilçem ’de güneydoğudan 50 tane şehit verdik buradayız şehit olmaya ’da hepimiz hazırız. Biz alemlere rahmet olarak gönderilen Hz Muhammet Mustafa ( S.A.V) ümmetiyiz.
O peygamber küfre karşı nasıl dik durduysa, biz de onun ümmeti olarak sabaha kadar, yarına kadar, geceye kadar ne ekmek, ne aş, ne iş düşünüyoruz. Ay yıldızlı al bayrak için, devlet için, millet için Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi buradayız inanıyoruz kararlıyız diye konuştu.

Hiç yorum yok: