30 Haz 2016

ZİLE'DE ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ


Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca, Şehit yakınları ve Gazilerimize İftar Yemeği verildi.
İftar Programında:

Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hüseyin DİREK,
Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL,

Kamu kurumlarını temsilen kurum amirleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri şehit yakınları, gazilerimiz ve aileleri katıldı.İftar öncesi masaları dolaşan Kaymakam ERMİŞ, Şehit Aileleri ile tek tek ilgilendi ve onlarla sohbet etti.Kaymakam ERMİŞ; İftar sonrası yaptığı kısa konuşmada “ Kıymetli şehit yakınlarımız , çok değerli gazi ailelerimiz ve değerli misafirler; Başı bereket, ortası mağfiret, sonu kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayımızın başta İlçemize, ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini diliyorum. Bizleri sevdiklerimizle birlikte bayrama kavuşturmayı yüce Allah’tan niyaz ediyorum.Sizlerin onuruna verdiğimiz iftar programına hepiniz hoş geldiniz.
Aziz şehitlerimizin, kıymetli gazilerimizin, bu cennet vatanımız için aziz milletimizin huzur ve güvenliği için yapmış oldukları fedakârlığın boyutunu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır. Onlara çok ama çok şey borçluyuz. Onlar, canlarını ortaya koydular. Bu uğurda mertebelerin en güzeline eriştiler veya erişmek uğruna Gazi oldular.
Sizlere şehit yakınları olarak, gazilerimiz olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizlerin yapabileceği, sizin her daim yanınızda olmak, anne-babanızı, anne- baba bilmek, eşlerinizi, kardeşlerinizi kardeşlerimizin yerine koymak, çocuklarınızı kendi çocuklarımızdan hiç ayırmamaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle İftar yemeğimize katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, dualarınızın kabul, oruçlarınızın makbul olmasını diliyor ve bu vesileyle yaklaşan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Hiç yorum yok: