8 Haz 2016

ZİLE CUMHURİYET ORTAOKULUNDA TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI ETKİNLİĞİ


Cumhuriyet Ortaokulunda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı etkinliğine, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulumuz katılım sağlamıştır.

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin 100 günlük süreç içerisinde; Türkçe, Matematik, Fen, Teknoloji, Sosyal Bilimler, Görsel Sanatlar ve Beden eğitimi branşlarında hazırladığı 42 proje, “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Etkinliği” ile tanıtıldı.
*Etkinlik, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ceylan CANDAN,
*Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri Z.Banu HOŞCAN,
*Aynur ŞENGÖR,
*Sevda CEYHAN tarafından da beğeni ile izlendi.

Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Ceylan CANDAN; “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı etkinliği kapsamındaki projelerin amacı, öğrencilerin öğrendiklerini bir maket veya materyal üzerinde göstermesi değildir. Hazırlanan projelerin çoğu, bir konuyu daha somut hâle getirme gibi bir işlev üstlense de, aslında asıl amaç günlük hayatta karşılaştığımız veya bilimsel temelde ortaya attığımız sorunların çözümüdür. Okul Müdürü Ayhan UĞURELLİ ve Proje Yürütücüsü Fen ve Teknoloji Öğretmeni Derya DEMİRYÜREK, emeği geçen öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin çalışmaları bizleri onurlandırmıştır. Emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.
02.06.2016

Hiç yorum yok: