8 Haz 2016

ZİLE ZABITA EKİPLERİ RAMAZAN DA DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI


Zile Belediyesi Zabıta ekipleri Ramazan öncesi Ekmek ve simit fırınları, Lokantalar, berberler, kadayıf imalat hanesi ve Hamamlarda denetim yaptı.

Belediye Zabıta ekipleri ve belediye çevre mühendisi ile birlikte ilçedeki Lokantalar, Hamamlar, Berber, Fırın, unlu mamul üreticileri ile tatlı ve pasta imalatı yapan işyerlerinde denetim yaptı.
Zabıta ekipleri gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerini genel temizlik, gıda maddelerinin saklanma koşulları ile son kullanma tarihleri, çalışanların sağlık karneleri ile işyeri ruhsatlarını denetledi. Denetimlerde sağlık koşullarına uygun bulunmayan işyerine ihtar kesildi.
Denetimlerle ilgili olarak açıklama yapan Zile Belediyesi Zabıta müdürü Metin Günfer; Zabıta ekiplerinin vatandaşın sağlıklı koşullarda üretilmiş ve satışa sunulmuş gıdaları tüketebilmeleri amacıyla denetim yaptıklarını söyleyen Günfer, denetimlerin amacı vatandaşların sağlıklı güvenli ve tüketici haklarına uygun hizmet almalarının sağlamaktır. Gıda işletmelerinde tespit edilen olumsuzluklar konusunda işletmeler uyarıldı. Mevzuata uymayan işlemler hakkında yasal işlemler yapılacağını belirtti.

Hiç yorum yok: