10 Haz 2016

JAPON BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN ZİLE’YE EĞİTİM DESTEĞİ


Japonya Büyükelçiliği temsilcisi Atsushi Muramoto, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel’i makamında bir dostluk ve işbirliği ziyareti gerçekleştirdi..

Zile Belediyesi, Zile Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Japaonya büyükelçiliği yerel hibe programına sunulan Büyükkozluca ilkokulu yenileme projesi kapsamında Japaonya büyük elçiliği ekonomi bölümü diplomatı ve Atsushi Muramoto yerel projeler hibe programı danışmanı Müslüme Gözalu Slarpa belediye başkanı Lütfi Vidinel’i makamında ziyaret ettiler.

Belediye başkanlık makamında yapılan ziyarette “Japon Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı” Büyükkozluca köyü ilkokulu yenileme projesi konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.

2016 yılı içerisinde Japonya büyükelçiliğine 400’ün üzerinde proje başvurusu olduğu bunlardan 11 tanesinin değerlendirilmeye alındığı belirtildi.

Belediye Başkanı Lütfi Vidinel konu ile ilgili olarak; Şahsım ve Zile halkı olarak İlçemize kadar gelme nezaketinde bulunan Japon dostumuza sonsuz şükranlarımı sunarım. Umarım bu ziyaret, projemizin olumlu nihayete ermesi ile neticelenerek, ilçemize eğitim desteği sağlayacaktır. Yenilenecek olan okulumuzda öğrencilerimiz daha sağlıklı bir ortamda eğitim göreceklerini söyledi. Ziyarette başkan Vidinel Atsushi Muramoto ve Müslüme Gözalu Slarpa hediye verdi. Büyükelçilik heyeti Belediye başkanı ziyaretinden sonra Büyükkozluca köyü ilkokuluna giderek okulda incelemede bulundu.

Hiç yorum yok: