1 Eki 2015

Zile'den yeni bir "Cahit Külebi" Doğuyor ,Dursun Duygulu ilk kitabını çıkardı

Tam Zamanı ,Kalbin Sürgün Kıvamı


Tam Zamanı
Kalbin Sürgün Kıvamı

Delip geçen değip de kül eden yangınların, zaman çarkıyla lime lime dilimlendiğin, tüm renkleri griye boyayan yalnızlıkların bir hayli fazla. Kasırganın ellerinden tutmuş ömür içerisinden bir nefesle sıyrılmak hiç de kolay olmayacak biliyorum.
Bir fırsat ver kendine olmaz mı?
Kalbini güle döndürmeye, kendine dönmeye, ruhunu kozasından çıkarmaya kuralım zamanı. Ne zaman diye sorma
şimdi
Tam Zamanı…

Kitap Sipariş Link: http://www.kitapyurdu.com/kitap/tam-zamani-amp-kalbin-surgun-kivami/376684.html

DURSUN DUYGULU KİMDİR:

Tokat/Zile
Kendisine en çok benzeyen şehir.
Annesine göre yıl başına beş gün kala,babasına göre yirmi yedi aralık nüfus kaydına göre dört ocak "Zile"
Haritada orta Karadeniz, ikliminde iç anadolu şivesiyle ağzı anadolu kokan saf ağızlı şehir.
Veni vidi vicinin doğum yeri.
Şehir de kendisi gibi ne oralı ne buralı iki arada bir derede kalmış yer. Uzun zaman kapkaranlık dünyaya yakın gecmisteyse hakikatin bagrindan emdiği gerçekle durulmaya çalışan yolcu.
İsmini koyarken babası dedesinin adını koymuş ve kendisi de isminin hakkını vermeye çalışıyor. Dosdoğru yol üzerinde dur, kimseye boyun eğmeden dur, aldanmışlıkların Dursun...
İlk orta ve lise tahsilini Tokat/Zile'de tamamladıktan sonra üç yıl turizm otelcilik,takip eden yılda ise Samsun Eğitim Fakültesi'nde işitme engelliler oğretmenligini tamamladı.
2009 yılından beri Erbaa'da çalışmaktadır ve halen Anadolu Universtesi Edebiyat Fakültesinde okumaktadır. Evli ve iki kız çocuğunu emanet olarak bağrına basiyor.
Emanetin hakkını verip verememekten tedirgin.Tıpkı yıllarca ayrı kaldığı fıtrat tohumunun üzerine titredigi gibi yaprak yaprak titreme gayretinde...

9 yorum:

Adsız dedi ki...

Zamani hep geriden takip eden ben zamani yakalamak adına aldım kitabınızı okudukça çoğalmak ifadenizi okumuştum. Acaba ne kadar cogalabilirim diyen birine taptaze cumlelerle dogdunuz.
Kalemizin ucu hiç tükenmesin.

Kemal Hülya (Adana)

Adsız dedi ki...

Ben, Edebiyat fakultesi ogrencisiyim. Mehmet Deveci ' nın kitaplarını ararken karşıma ciktiniz. Yazdığınız kitabın hakikaten kalbin surgun kivami tadında olup olmadığını merak ederek aldım. İlk kitabınız olmasi açıkçası beklentimi dusurmustu -on yargi diyebilirsiniz- cünkü piyasada o kadar çok yazan var bu da onlardan biridir diye düşündüm. Ancak kitabinizin en önemli farkı zengin bir dil, zaman zaman yoran ancak beni usandirmayan bir havuz gibiydi. Kelimelerin birbirine ne k...adar çok yakıştığını, tadımlik degil doyumluk oldugunu gösterdiğiniz için tesekkur ederim.
Sizi tanıdığım için son derece mutluyum. Bir sonraki kitabinizin bizleri de düşünerek daha yumuşak yazılması temennisiyle...
Haddim olmayan bir tavsiyedir, kabul buyurun.
Yeni kitabınız için yerimin hazır olduğunu da belirtmek istiyorum.

"Kemal Murat"

Adsız dedi ki...

Sayin yazar bu öğrencinin önerisi yumuşak tarz yazımın aynı tadı vermeyeceği endisesindeyim bu da benim düşüncem bekliyoruz göreceğiz..

"Asuman Gudek"

Adsız dedi ki...

Eyvallah efendim, biliyorsun ki senin yorumların benim için çoook kıymetli insaallah hayırlı olur:)

"Dursun Duygulu"

Adsız dedi ki...

Birşeyin eleştirebilirliği ne kadar fazlaysa o kadar kaliteli bir üründür dostum yola devam..

"Özmen Bektaş"

Adsız dedi ki...

Kıymet verip kitabimizi alan dostlara çok teşekkür ederiz.
Umutları yesersin; gecikmeden, "TAM ZAMANI' nda...

"Dursun Duygulu"

Adsız dedi ki...

Sön dönemde okuduklarım arasında ayraç kullanmadan bitirdiğim ender kitaplardan bir tanesi. Bazen betimlemeler içerisinde öyle mest oluyor ki insan, dönüp tekrar okumaktan kendisini alamıyor. Kitabı bitirip kapadığımda ise dimağımdaki memnuniyet hissi fevkalade idi. Eline, yüreğine sağlık. Takipteyiz efendim.

Adsız dedi ki...

delice, hoyratça, başına buyruk, öfkeli, dargın ve nice halimiz sözle imkan bulur söze mekan olurdu. Kızdık mı daldırır kelime havuzuna başımızı adına yakışır harfleri el ele tutuşturur adam akıllı dile düşerdi öfkemiz.İki parmak arasında değil iki dudağımızın arasındaydı lisan-ı halimiz.(Tam Zamanı) Dursun Duygulu'nun kaleminden.Okumak isteyenler buradan başlayabilir.

Adsız dedi ki...

Uzun cümleler bitmek bilmeyen senfoni niteliğinde ancak okuyunca kelimelerin dansını görüyorsunuz.Kalemin başını eğe eğe gezdiği bir kitaptır bu, zaman zaman eğilerek kağıda dokunmuş zaman zaman kıyamı bedenine hasretmiş bir kitaptır. Okuyanın gözlerinden öpeceğini düşünüyorum.