1 Eki 2015

Zilede Okulların Taşımalı Servis Denetimi Yapıldı

Zilede Okulların Taşımalı Servis Denetimi Yapıldı
Taşımalı Eğitim kapsamında öğrenci taşıma işi yapan servis araçları ve şoförlerine yönelik 01.10.2015 Perşembe günü Müdürlüğümüz personelince denetim yapılmıştır.
Denetimde tespit edilen noksanlıklar konusunda araç şoförleri uyarılmıştır.

Taşımalı öğrenci taşıyan bütün araçlar denetlendi
Okula gidiş saatinde belirli güzergahlarda başlayan denetimde, çeşitli köylerden  ilköğretim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu minibüsler teker teker durdurularak, okul servis araçları yasaların öngördüğü kriterlere  göre inceleme yapıldı. Buna göre de araçta bulunan öğrenciler için emniyet kemeri, araçların bakım ve temizliği, güvenlik sistemi, araç muayeneleri gibi maddeler değerlendirildi.

Denetimler sıklaşacak
Taşımalı Eğitim Araç Kontrol Komisyonu Başkanı Milli Eğitim Şube Müdürü , öğrencilerimizin evlerinden okullarına, okullarından evlerine, güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak üzere yoğun ve sürekli denetimlerin yapılacağını ve herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceğini ifade etti.

Komisyonu Başkanı Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Küçükali, Okul Servis Araçları  Hizmet Yönetmeliği’ne   uygun şekilde araç kullanan ve yönetmelik gereği aracında eksiği bulunmayan araç şoförlerine teşekkür etti.

manş
taş

taş
taştaş
taş
taş
taştaştaştaştaştaş

Hiç yorum yok: