19 Eyl 2015

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimlerinde Tokat’ta Yarışacak ,Milletvekili Adayları Kesinleşti


 

Tokat Milletvekili adaylarının listesi açıkladı. Partilerin 1 Kasım Milletvekili Genel seçimlerinde Tokat’ta yarışacak olan Milletvekili adayları belli oldu.

Partilerin Yüksek Seçim Kuruluna verdiği listelerde gösterilen aday isimlerde ve listedeki sıralarında, 7 Haziran seçimlerine göre önemli değişiklikler yapıldığı görüldü.

Toplam 5 milletvekili bulunan Tokat’ta 7 Haziran seçimlerinde; Ak parti 3, CHP: 1, MHP: 1 milletvekili çıkarmıştı. Siyasi partilerin Yüksek Seçim Kuruluna verdiği listelere göre;

7 Haziran seçimlerinde Ak Parti birinci sırasında yer alan Coşkun Çakır’ın yeri değişmez iken, 2. sıradan seçilerek milletvekili olan Celil Göçer, yeni listede 3. sıraya konuldu. Celil Göçer’in yerine önceki seçimlerde listede adı yer almayan eski milletvekillerinden Zeyit Aslan 2. Sıradan aday oldu.

Yusuf Beyazıt 4. Mustafa ARSLAN ise 5.sırada yer aldı. 7 Haziran Seçimlerinde 3. Sırada aday olan ve milletvekili seçilen Meclisin en genç üyelerinden olan; Fatma Gaye Güler ile listenin 4. Sırasında yer alan Fatih Akgün. 1 Kasım seçimlerinde listeye hiç giremediler.

CHP de ise 7 Haziran seçimlerinde birinci sıradan milletvekili seçilen Orhan Düzgün listeden çıkarıldı. Onun yerine 1. Sırada Kadim Durmaz aday gösterildi. Böylece CHP‘nin aday listesinde sadece 5. Sırada ki Tahir Yıldırım yerini korumuş oldu.

MHP Listesinde ise sadece 7 Haziran seçimlerine 1. Sıradan aday gösterilen ve milletvekili seçilen Abdurrahman Başkan yerini korudu. Kalan diğer 4 adayın da isimleri değişti.

1 Kasım seçimlerde aday olan tüm hemşerilerimizi Zile Haber adına kutluyor, başarılar diliyoruz. Şehrimize ve Ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

 AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ

    COŞKUN ÇAKIR
    ZEYİD ASLAN
    CELİL GÖÇER
    YUSUF BEYAZIT
    MUSTAFA ARSLAN

CHP TOKAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ

    KADİM DURMAZ
    MELİH YADIMCI
    HÜSEYİN TUNÇ
    ŞAFAK BAYINDIR
    TAHİR YILDIRIM

MHP TOKAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ
    ABDURRAHMAN BAŞKAN
    MURAT POLAT
    MUSTAFA AFŞİN ÜNVERDİ
    AYHAN ÖZÇELİK
    ÖMER SEMİH SARAÇOĞLU

Kaynak / EditörHulusi Serezli

Hiç yorum yok: