20 May 2013

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

 
19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde düzenlenen törenlerde ilçe protokolü de yerlerini aldılar.

15-19 Mayıs tarihlerinin Gençlik Haftası olması sebebiyle 15 Mayıs 2013 tarihinde okullarımızda bulunan lisanslı sporcu öğrencilerimizin bayrak ve filamanlarıyla katıldığı "Gençlik Yürüyüşü" Zile Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni ile son buldu.
Hafta boyunca çeşitli etkinliklerin yer aldığı programlar düzenlendi. Eğitim öğretim yılının başından itibaren Zile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile işbirliği ile planlanan ve gerçekleştirilen muhtelif sportif etkinlikler gerçekleştirilmişti.
19 Mayıs 2013 günü sabah saat 09:30´da Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan program saat 10:00´da Zile Kapalı Spor Salonunda devam etti.
Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Protokol üyeleri ile birlikte halkın ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği törende eğlence içerikli etkinliklere yer verilmedi.
Bir çok lise öğrencimizin günün anlamına uygun şiirlerin okunduğu törene Zile Kız Meslek ve Anadolu Kız Meslek Lisesi Halk Oyunları Ekipleri damgasını vurdu. Bu yıl ilk defa Halk Oyunları Kategorisinde 2 ekiple Bayrama çıkan Zile Kız Meslek ve Anadolu Kız Meslek Lisesi göz doldurdu. Önce Tokat Yöresi Halk Oyunları Ekibinin muhteşem gösterisini Karadeniz Bölgesi Halk Oyunları Ekibinin hareketli ve coşkulu oyunu salonda heyecan yarattı. Oyunlar sonunda büyük alkış alan öğrencilere protokol üyeleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi GÖKTEKİN teşekkür ettiler ve fotoğraf çektirdiler.
Törenin son bölümünde yıl boyunca yapılan sportif etkinliklerde dereceye giren sporculara ve takımlara protokol tarafından kupa ve ödülleri verildi.
Tören sonrası bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi GÖKTEKİN; "Bu gün 3 önemli görevi yerine getirdik. Öncelikle; üzerinde güvenle yaşadığımız Türkiye Cumhuriyetini kuran M.Kemal ATATÜRK´ü rahmet ve minnetle andık. Onun 19 Mayıs 1919´da Samsuna çıkışı ile başlayan mücadelesini ve devleti yeniden ayağa kaldırmada gösterdiği başarıları andık. Ayrıca bu gün, Gençlik Bayramını kutluyoruz. onlara verdiğimiz önemi anlatan etkinlikler bir haftadır devam etti. Son olarak bu gün Spor Bayramını da kutluyoruz. Yıl boyunca lisans çıkartarak sportif faaliyetlere katılan sporcularımıza kupaları ve ödülleri ilçe kaymakamımız, belediye başkanımız, ilçe garnizon komutanımız, ilçe emniyet müdürümüz, ilçe spor müdürümüz ve diğer ilçe protokolümüz tarafından bizzat verilmiştir. Bu vesile ile bizlere bu cennet vatanı emanet eden Mustafa Kemal ATATÜRK´ü rahmet ve minnetle anıyor, gençlik ve spor bayramının bütün milletimize kutlu olmasını diliyorum." dedi.

Hiç yorum yok: