30 Ara 2011

HAKKIMIZDA

Sevgili Dostlar;
Her gün giderek yaygınlaşan onbinlerce bilgisayar kullanıcısının olduğu ve giderek hızla büyüyen bu sanal alemde,tarihi geçmişi en fazla 3-5 yüzyıllık olan yüzlerce şehir kasaba ve hatta köy kendileri için bir yer edinmiş.Ama nedense ''ZiLE'' li büyüklerimiz bu konuda hiçbir çalışma göstermemiş...İşte bu konu dikkatimizi çekti.Ve bizde :Neden ''Zile'' mizinde bir websitesi olmasın dedik...Ve işe koyulduk.Bugünkü harikalar yaratan "ZİLE HABER COM" kurduk.
Öyleki ''Zile''miz tam 4000 yıllık bi tarihe sahip...
Kimler gelip geçmiş bu kervandan?.Pontus'lu Pharnaces II, Sezarlar...
Annesi Aurelia-Eşleri,Cornelia Cinnilla,Pompeia,Calpurnia Pisonis ve Sevgilisi Kleopatra-Üstelik tüm dünya Sezar'ın ''Veni,Vidi,Vici'' sözlerini biliyor;
Hatta Avrupa'da bir çok firma bu sözü promosyonda kullanıyor ;
Ama kimse bu sözün güzel ilçemiz ''Zile''de söylendiğini bilmiyor...
Bilenlerinde sayısı çok az...
Sizce bu sanal alemde de yer almayı haketmiyor mu?
Yoksa unutulmayı mı ?Hakediyor...
              23 Nisan 2011 tarihinde yayın hayatına başlayan Zile Haber öncelikle güzel ilçemiz Zile olmak üzere çevre ilçeler ve Tokat hakkındaki gelişme ve haberleri siz değerli hemşehrilerimize ulaştırmak için kurulmuş bir haber portalıdır.
              Tamamen gönüllü emeklerle tasarlanan ve hiç bir ayni-nakdi destek alınmadan yayın hayatını sürdüren haber portalımız yalnız, sadece ve öncelikle Zile’de doğmuş, büyümüş veya hayatlarının bir kısmını Zile’de geçirmiş Zile Sevdalıları’na ayrıca Tokatlı Hemşehrilerimize doğru, dürüst, tarafız, çıkarsız haberler ulaştırmayı amaçlamaktadır.
              Niyeti; Zile’de, Tokat ve ilçelerinde daha çok gurbette yaşayan memleket sevdalılarına memleketten bir haber ulaştırmak, her alandaki değişim ve gelişimlerden haberdar etmek ve memleketin sorunlarını işaret etmek olan Zile Haber‘in herhangi bir siyasi veya maddi çıkarı ve beklentisi yoktur.
              Eşitlikçi, farklılıklara saygılı, tarafsız ve objektif  tutumu ilke edinmiştir ve yayın hayatına bu şekilde devam edecektir.
              ZİLE’ın göç veren ilçeler sıralamasında en ön sırada yer alması, hepimizi kaygılandırmış ve üzmüştür. Göçün nedenlerinin başında ekonomi ve istihdam sorunu aynı zamanda yöresel geçim kaynaklarının azalması gelmektedir. Özellikle tarım ve hayvancılığın yok olması vatandaşlarımızın verimli topraklarını bırakıp büyük şehirlere göç etmesine yol açmaktadır.Çevre illerdeki AVM’ler ve Süpermarket zincirlerinin ezici gücüne karşı ZİLE esnafımızın yöresel ve geleneksel üretimi korunmalıdır.
              ZİLE'ye olan hizmet aşkımız siyasi polemiklerin üzerinde olmalıdır. ZİLE’da doğmuş, yetişmiş, işadamlarımız yatırımlarını ZİLE’ye yapmalı ve bizler bu insanlarımızı sonuna kadar desteklemeliyiz. Siyasi veya kişisel çıkarlar gözetmeden yatırım yapmak isteyen kendi insanımıza her türlü kolaylık sağlanmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm ZİLE’lı hemşerilerimizin , gelecek günlerde daha müreffeh bir ZİLE özlemiyle sevgi ve saygılarımızı sunarız.

ZİLEHABERCOM

Sevgili okurlarımız,  paylaşılan içerikler ve videolar  tarafımızdan kontrol ediliyor. Bu sayfada Zile'ye ait, Zile ile ilgili paylaşımlar yapılıyor. Tüm bu paylaşımları gözetirken;

- Kar amacı gütmesi,
- Herhangi bir kişi veya grubu rahatsız etmesi (herhangi birine veya gruba saldırı niteliğinde olması),
- Ayrımcı olması,
- İnsani değerlere ters düşmesi...
Gibi durumlarda paylaşılan şeyleri ya da yazıları sayfa duvarından kaldırıyoruz.

Ayrıca bu sayfa herhangi bir siyasi görüşü veya duruşu yansıtmıyor. Yansıtamaz. Yanlı, taraflı, bölücü, aşırı veya bağımlı da değildir. Herhangi bir dine, etnik gruba, siyasi partiye, dernek veya vakıfa ait değildir. Yasal ya da yasal olmayan kurumlarla ilgisi yoktur.

Sayfa tamamen Zile ve Zileliler içindir. Zile'de "yaşayan ya da yaşamayan" tüm etnik kimliklere, siyasi görüşlere, kültürlere ve dinlere "eşit mesafe"dedir.

Yorumlarınız "Yukarıda yazılanlara aykırı davrananlar sayfadan Silinir"

Ve yine yukarıda yazdıklarıma göre sayfa üyesi olmanız sizin için rahatsızlık verici ise, sayfa üyeliğinizi kendiniz sonlandırabilirsiniz.

Değerli Hemşehrilerimiz ,
---Söyleyeceğiniz,
---Diyeceğiniz,
---Beğenmediğiniz ,
---İstemediğiniz ,
Bir olay, Bir durum , Haber veya bir Resim  varsa ,
---Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,
---Yukarıda Verilmiş   iletişim adresinden  bize ulaşabilirler,
---Selamlar,Sevgiler Sağlıcakla Kalın…

ZİYARETÇİ DEFTERİ VE YORUMLARINIZ İÇİN;

ZİLEHABERCOM
Yöneticileri, ziyaretçi defterine yazılan mesajları kontrol etmek ve her türlü uygunsuz mesajı silmekle yükümlüdürler.
-> Şiddet içeriği, ırk ayrımcılığı veya herhangi bir bireye, gruba veya organizasyona karşı şiddet içeren bir tutumda olan
-> Pornografi, yetişkin veya olgun içerik
-> Bilgisayar/yazılım korsanlığıyla ilgili içerik
-> Yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları
-> Küfür ve aşırı kaba bir dil kullanımı
-> Kumar veya kumarhane ile alakalı içerik
-> Reklamların veya tekliflerin tıklanması, arama yapılması, web sitelerinde gezinilmesi veya e-posta okunması için kullanıcılara ödeme yapılan programlarla ilgili içerik
-> Silahların ve silah mühimmatının satışı veya tanıtımı (örneğin, tüfekler, dövüş bıçakları, bayıltıcı silahlar)
-> Bira ya da sert alkollü içeceklerin satışı veya tanıtımı
-> Tütün ya da tütün ürünlerinin satışı veya tanıtımı
-> Reçeteyle satılan ilaçların satışı veya tanıtımı
-> Dönem ödevlerinin veya öğrenci makalelerinin satışı veya tanıtımı
-> Yasadışı olan, yasadışı faaliyetleri tanıtan veya başkalarının yasal haklarını ihlal eden diğer her türlü içerikler yasaktır yazılamaz.

REKLAMLAR HAKKINDA
Reklam için herhanki  bir ücret istenmez , talep edilmez
Sitemiz Zileyi tanıtmak ve kültür amacıyla kurulmuş yayın yapmaktadır, Hiç bir kar gayesi yoktur,Sitemizde olan  Esnaflarımızın  bannerlerinden hiç bir ücret alınmamaktadır,
İlanen Duyrulur...Hiç yorum yok: