4 Tem 2011

Zile Bildiş Köyü 11.Gagala şenliği coşku ile kutlandı

Bu yıl 11.sı yapılan şenliğe Zile Kaymakamlığına vekâleten bakan Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Belediye Başkan yardımcısı Bilal Koç, Ak parti İlçe Başkanı Yusuf Güzel, İl Encümenleri Arif Düzen, Haydar Yağan Yıldıztepe Belde Belediye başkanı Fevzi Çırak, İlçe Müftüsü İlyas Akyazı, Özel idare Müdürü Hulusi Duran ve vatandaşlar katıldılar.
Şenlik Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-, Şerifle devam eden şenlikte konuşma yapan Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Ermeniler milletimize karşı uyguladığı soykırımdan, canlarını kurtararak, kendilerini Anadolu’nun ana kucağına emanet eden, şu anda birlikte olduğumuz kutsal vatan topraklarına bildiş köyünü özyurt köyünü kuran muhacir kardeşlerimiz. Bizler muhacirin kıymetini Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimizin hayatından Mekke’den Medine’ye hicretinden çok iyi anlıyoruz. Zile’mizde Medine deki gibi ensarla muhacirin kucaklaşmasını kaynaşmasını görüyoruz diyen başkan Vidinel Ermeniler ve emperyalist güçler her yıl sanki Türkler yapmış gibi sözde soykırım, katliam masalıyla dünya’yı kandırmaya çalışıyorlar. Sağduyulu Ermenilerde bu duruma çok üzülüyorlar. Yalan ve iftira makinesi ermeni çetelerini nefretle protesto ediyor ve kınıyorum. Ortadoğu da yeryüzünün tüm ülkelerinde dini, dili, ırkı farklı insanların elinde, ay yıldızlı al bayrağı gören bir Türkiye Ülkemizde sevgi çocuklarının gayretlerini, Türkçe olimpiyatlarını hep birlikte televizyonlardan izliyoruz. Selam olsun sizlere ve destek veren Anadolu insanına. Yeryüzünün her tarafında her sabah Türk istiklal marşını söyleten güzel ahlaklı Türkçeyi ve kültürümüzü şahıslarında yaşayarak evini ocağını, çocuğunu, ailesini,Türkiye’de bırakarak bir alperence Dünya’nın her yerinde hizmet eden, nizamı alem ilahi kelimetullah gençlerini tebrik ediyorum diye konuştu.
Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü ise yaptığı konuşmasında İnsanların çoğu yaşamlarını gelecekte giyecekleri bir elbisenin provası gibi yaşarlar diyen Kaymakam Ünlü, ‘ Kendimizi hiç yabancı gibi görmedik burada Kars’tan, Ardahan’dan, Doğudan 1893 harbindeki olaylardan buraya gelen insanlar buraya durup dururken gelmediler. İnsanlar buraya bir sıkıntının bedeli sonucu geldiler hiç kimse dünya’yı kandırmasın ermeni zulmü diye temcit pilavı gibi tekrar tekrar dünya’nın gündemine getirmesin milletleri, vatanları vatan yapan üzerindeki tapu senedi hükmündeki medreseleri, camileri, ibadet haneleri köprüleridir. Her yıl devam ettirilen bu güzelliğin devam ettirilebilmesi için İstanbul’da oturan Özyurt’lu köylülerin gelip burada her yıl memleketlerini tanıması, çocukların birbirleriyle kaynaşması adına çok güzel bir gelenek burada emeği geçenlere teşekkür ediyorum’ dedi. Şenlik Zile Belediyesi Mehteran ekibi, yerel sanatçılar ve halk oyunlarının gösterileriyle devam etti.

Hiç yorum yok: